Mammon

Mammon

Recensie

Zesdelige Noorse televisie-thriller (2014), geproduceerd door de NRK, de BBC van Noorwegen. Mammon is een Grieks woord voor een inhalig persoon. Peter Veres is een onbuigzame journalist van een invloedrijke krant. Alles begint met de zelfmoorden van twee zakenlieden, onder wie de broer van de journalist. Gaandeweg raakt de reporter verstrikt in een web van intriges, dubieuze religieuze praktijken en politieke uitwassen. Hij krijgt assistentie van een mooi computermeisje dat zaken voor hem uitspit. De serie speelt zich af in hoofdstad Oslo en de mooie, trendy stad Bergen omringd door fjorden en mistige bossen. Ab Zagt (Algemeen Dagblad 23-8-'14) geeft 3 sterren: 'Liefhebbers van de Zweedse misdaadtrilogie Millennium (...) zullen zeker gecharmeerd zijn van Mammon (...) Niet zo sterk als Millennium, maar wel goed voor zes uur spannend vertier.' Jake Wallis Simons (Telegraph.co.uk 28-12- '14) geeft 4 sterren: 'The new Norwegian crime thriller contained all the ingredients of successful Nordic noir but combined them with an additional degree of sophistication.' Een waardig alternatief voor liefhebbers van The Bridge, The Killing en natuurlijk Millennium.
Kijkwijzer: 16 jaar, geweld, grof taalgebruik. Heraanbieding van 2014-24-4900 (2015/09) i.v.m. tijdelijke prijsverlaging.

. Ongewijzigde herdruk.

Levertijd ca. 20 werkdagen

Productspecificaties

Bestelnummer
2015232150
Materiaalsoort
Aantal pagina's
2 dvd-video's (6 * 60 min.)
Aantal banden
2
EAN
5425019008086
Reeks/Serie
Crime series
Jaar van uitgave
2014
In aanbieding(en)
AIAV